PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95746}

Harry Potter i Czara Ognia

Harry Potter and the Goblet of Fire
7,6 412 510
ocen
7,6 10 1 412510
7,0 32
oceny krytyków
Harry Potter i Czara Ognia
powrót do forum filmu Harry Potter i Czara Ognia

Bo przecież żaden uczeń poniżej 17 lat nie może brać udziału w turnieju.

ocenił(a) film na 8
Prefect

a nie w 6?
nie pamiętam co w książce pisali na ten temat, ale logicznie myśląc to wybory odbyły się przed nowym rokiem więc wszyscy 6-klasiści mieli po 16 lat. w 4 części Harrego musiał już być więc w 7.

LeaMao

ja czytałem Harrego Pottera i więźnia Azkabanu i tam było powiedziane że Cedrik był w 5 klasie więc w 4 musiał być w 6 klasie i miał 16 lat (chyba że nie zdał)

ocenił(a) film na 6
Prefect

Zależy kiedy miał urodziny - np. Angelina w Czarze Ognia będąca w szóstej klasie była już pełnoletnia i mogła się zgłosić. Fred i George dopiero mieli urodziny w kwietniu, więc nie mogli.
Hermiona np. jest prawie rok starsza od Harry'ego. Ma urodziny we wrześniu, ten sam wiek Ron kończy w marcu, a Harry dopiero w lipcu.

użytkownik usunięty
milkaway

Właśnie tak jak piszesz. Wszystko zależy od urodzin. Hermiona idąc do Hogwartu miała prawie 12 lat. Cedrik kiedy dokładnie był urodzony tego z książki nie wiemy, ale można sprawdzić gdzieś, chociażby na Harry Potter-wiki. W każdym razie też się tym zainteresowałam gdy czytałam pierwszy raz książkę i wiem, że nie ma tam błędu. Tzn miał 17 na pewno ukończone i mógł brać udział w Turnieju. Bez przesady, Rowling by tak głupiego błędu nie zrobiła. ;))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones