PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34282}

Harry Potter i więzień Azkabanu

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
7,7 416 811
ocen
7,7 10 1 416811
7,5 33
oceny krytyków
Harry Potter i więzień Azkabanu
powrót do forum filmu Harry Potter i więzień Azkabanu

I książka i film. Dołujący klimat. Dla mnie się na Komnacie Tajemnic skończył Harry Potter i
wszystko co dalej jest beznadziejne...

ocenił(a) film na 7
con_artist

Dla mnie skończył się właśnie po 3 części. :)
Ja lubię więźnia Azkabanu za Hardodzioba i tym wątkiem ze zwierzętami. Film jest jeszcze taki niewinny. 4 film o harrym potterze jest już nie do przyjęcia.

ocenił(a) film na 8
con_artist

a mi więzień azkabanu chyba najbardziej przypadł do gustu jako film . To był dla mnie taki przełom bo wcześniejsze części były dla mnie troche gorsze . A jeżeli chodzi o książkę to chyba wszystkie traktuję równo a może przez to że juz je czytałem kilka lat temu ;)

użytkownik usunięty
con_artist

Najgorszy był Książę Półkrwi.

ocenił(a) film na 8
con_artist

Ja osobiście jestem szczerą fanką serii książkowej. Całej. To dla mnie niedościgniony wzór książki przygodowo-fantastycznej...!
Co do filmów: uwielbiam dwie pierwsze części. Bo idealnie pokazują klimat książek. Bo nie ma żadnych rzeczy wymyślonych i dodanych przez reżysera. Bo są konsekwentne. Dalej, jak dla mnie, wszystko się sypie... Zaczynają się niekonsekwencje, film traci na szczerości i wspomnianej przez Charytie niewinności... No i ten nowy Dumbledore... :( To już nie to samo...

ocenił(a) film na 1
Tagak

no dokładnie, dla mnie Tolkien jest nadal niedościgniony bo to na nim wszyscy się wzorują ;)

użytkownik usunięty
con_artist

Nie wiem, w którym momencie Rowling wzoruje się na Tolkienie. To, że ktoś sięga po ten sam gatunek literacki, znaczy tylko tyle, że sięga po ten sam gatunek literacki, a nie że się na kimś wzoruje. Harry Potter i Władca Pierścieni mają ze sobą tylko tyle wspólnego, że obie są powieściami fantasy.

ocenił(a) film na 8

Myślę, że con_artist miał/a na myśli, że INNI się wzorują na Tolkienie teraz. Nie akurat Rowling.

ocenił(a) film na 8
con_artist

A Tolkien to jest już w ogóle klasyka. Nie ma co debatować :)
PS Żałuję, że nie ma czegoś takiego jak Bookweb...! :D

ocenił(a) film na 8
Tagak

Zawsze możesz zaglądać na strony typu www.lubimyczytac.pl :)
Co do filmu to dla mnie jest to najlepsza część.

ocenił(a) film na 9
Tagak

Ja też tego żałuję...
LubimyCzytać ma znacznie niższy poziom od Filmwebu niestety. Pełno tam jakiś gówienek, paranormali i niewiadomo czego. W rekomendacjach polecało mi jakieś nowomodne czytadła o zakochanych wampirach czy innych takich.

A jeśli o Harrego chodzi; najbardziej lubię Więźnia Azkabanu jako książkę i film. Ma zwyczajnie fajną fabułę. Trzy pierwsze części zostały najlepiej zekranizowane, chociaż książkowo najlepsze dla mnie był Zakon i Więzień.

fatalis

Dokładnie. HP i WA, to najsłabsza część. Bardzo nudna. Stworzyła taką granicę miedzy tym dziecięcym, beztroskim światem z 1 i 2 części a mrocznym i poważniejszym.

ocenił(a) film na 8
Kurzi32

Do Harrego Pottera wprowadzili Dementorów byli oni kopią Nazguli z Władcy Pierścieni.

con_artist

"Więzień' to moja ulubiona część serii. Mroczny klimat, trochę mniej dziecinni bohaterowie, tajemniczość. Po prostu świetnie.

yaskier13

Hej ludziska, mam do was mała prośbę, do ukończenia pracy magisterskiej potrzebuję mieć
zrobioną pracę badawczą (ankietę), jest krótka i nie nudna jak nie które typowe ankiety mgrrrr :P

Mam nadzieję, że mi pomożecie, dla Was to 3 - 5 minut, a dla mnie być albo nie być :P.
Z góry dziękuję :)

Oto link do krótkiej ankiety o Harrym:
http://www.ankietka.pl/ankieta/118227/opinie-czytelnikow-czy...
wspolczesnejkultury-popularnej.html

con_artist

Moim zdaniem Więzień to najlepsza część. Podobała mi się najbardziej.

ocenił(a) film na 8
con_artist

ja nienawidzę komnaty tajemnic. więźnia lubię ze względu na to cofnięcie w czasie, zawsze lubię to rozkminiać i nie ma samiwieciekogo, a jego to ja się boję! ;p czara ognia też jest super. podoba mi się wątek przyjeżdżających szkół do hogwartu

ocenił(a) film na 10
bactorse

najgorsze części to na pewno Czara Ognia i Komnata Tajemnic

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones