PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95746}

Harry Potter i Czara Ognia

Harry Potter and the Goblet of Fire
7,6 412 280
ocen
7,6 10 1 412280
7,1 31
ocen krytyków
Harry Potter i Czara Ognia
powrót do forum filmu Harry Potter i Czara Ognia

Niech mi ktoś wytłumaczy co jest w tym filmie takiego ciekawego oprócz czarnej magii i fantastyki?? Bo szczerze mówiąc ja sądze, że cała ta seria jest poprostu przeciętna .. podobnie jak i książka .. Jestem w stanie zrozumieć, że jest on lubiany przez dzieci i troche młodszą młodzierz - bo jest to taka bajeczka .. ale jak widze jak starsi się tym zachwycają stwierdzam, że muszą być oni chyba zbyt dziecinni skoro ich to bawi .. owszem lubie fantastyke ale jak patrzę na H. Pottera to jakoś nic poza dobrymi efektami specjalnymi (tymi wszystkimi stworami, ukazywaniem mistycznosci itd.) i jako takim klimatem nie zauważam .. Fabuła ujdzie ale za super genialną jej nie uwarzam .. a jak patrzę na ilosć fanówi ich wypowiedzi po których można stwierdzić, że jest to jakieś wielkie dzieło zastanawia mnie to i dziwi .. Reasumując jest to poprostu bajeczka o bahorach z rozdzkami (jak zobaczylem scene jak goowniarze wala na siebie fochy to omalo pawia nie puscilem) z dobrymi efektami specjalnymi i mega komercyjna oprawą .. Więc licze od was na jednoznaczna wypowiedz, która stwierdzi genialność tego filmu bo jakoś ja jej nie zauważam ...

PS: Z tego typu filmów wolałem np. opowieści z narnii .. a jak pewnie niektórzy wiedzą film ten ma równierz premiere wkrótce i sądzę, że pobije pottera na łeb na szyje ;) .. Pozdrawiam i czekam na wytłumaczenie fenomenu Harego :)

użytkownik usunięty
Mantiss

Trudno jest mi wytłumaczyć... Po prostu lubię i już. :)

W każdym dorosłym tkwi trochę dziecka, wiec nie dziw się tym, że starsza młodzież i niektorzy dorośli zachwycają się HP.

Ale czy wszystkim ma się podobac to samo? Nie! są gusta i guściki, a o gustach się nie dyskutuje. ;)

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 1

A może ten film ma jakiś przekaz podprogowy xD ??

ocenił(a) film na 7

ma sie ochotę czasami przeczytać coś lżejszego... (chociaż o części V nie da się tego powiedzieć) zaczyna się czytać i ten świat cię wciąga. Jest pisany prostym językiem, więc jak nie ma się ochoty zbytnio myśleć wystarczy sięgnąć po Harrego :)
filmy są raczej cienkie, ale książka bardzo mi się podobała czysta rozrywka :)

ocenił(a) film na 10
Mantiss

To dlaczego ja, mając na karku 15 lat lubię Harry'ego? O fenomenie książki było napisanych już wiele akrykułów, publikacji, ale ja (chociażby dlatego, że nie czytałam żadnej z nich) mam na ten temat poniekąd własne zdanie. Starsza młodzież i dorośli lubią to czytać, ponieważ książka opowiada o nastolatkach, a temat dorastania jest lubiany zarówno w towarzystwie dorosłych, jak i młodych. Jest to temat nie do wyczerpania. Ponadto akcja dzieje się w innym dla nas świecie, którym rządą ścisłe prawa Magii. Czytelnik musi się nieso wysilić, aby go zrozumieć choć po części. Harry zalicza się też do książek przygodowych, które od zawsze cieszą się niesłabnącą popularnością.

Ja początkowo byłam negatywnie do tego nastawiona, a Kamień Filozoficzny dostałam od koleżanki w podstawówce (no, fajna książka - będzie fajnie się zakurzać na półce), a do przeczytania zachęciła mnie moja starsza siostra. Spodobało mi się i trwam w tym do dziś. Tobie widocznie nie przypadła do gustu i masz do tego pełne prawo. Z kolei dla mnie Opowieści z Narnii nie zapowiadają się ciekawie, bo z zewnątrz wygląda to podobnie do adaptacji Władcy Pierścieni, którego zbytnią sympatią nie darzę.

użytkownik usunięty
Tonka

A ja mam 17 lat, za pół roku skończę 18. Lubię HP i się tego nie wstydzę. :)

ja również ;)


a co do fenomenu HP...wg mnie to nie jest seria górolotna, to jasne, ale również niegłupia - na swój własny sposób przekazuje coś wartościowego.. No i jest przy tym ciekawa :D


BTW, chyba nie sądzisz,że każdy kto czyta Pottera ma zaraz na jego punkcie hopla? ;)

ocenił(a) film na 1
Tonka

Po 1 " temat dorastania jest lubiany zarówno w towarzystwie dorosłych, jak i młodych" skad ten wniosek ?? Kompletna bzdura! Masz na to dowody?
Po 2 "Czytelnik musi się nieso wysilić, aby go zrozumieć choć po części. Harry zalicza się też do książek przygodowych, które od zawsze cieszą się niesłabnącą popularnością" Od zawsze ?? wysilić?? Toż to jest banalna historia która wypłyneła całkiem niedawno ;) .. "OD ZAWSZE" to cieszy się niesłabnącą popularnścią np. Hobbit lub też własnie Opowieści z Narni .. Klasyka!

Teraz dalej .. jak tutaj ładnie kolega stwierdził jest to fantastyka która jest chodliwa i zjadalna wśród młodszych gdyż własnie nie wymaga żadnego wysiłku aby móc ją zrozumieć .. popowy banał o temtyce fantastycznej .. Nie wiem jaką masz wiedze na temat innych opowieści fantastycznych oraz ich adaptacji .. ale wydaje mi się właśnie że to jest źródłem sukcesu Harrego P. .. Komercyjna kanapka została podana ludziom nie znających prawdziwej podstawy fantastyki i połknięta przez ogół z wielkim smakiem .. I tak dalej będzie kręcić się ta przygoda z komercyjna fantastyką :) ..

ocenił(a) film na 10
Mantiss

"Po 1 " temat dorastania jest lubiany zarówno w towarzystwie dorosłych, jak i młodych" skad ten wniosek ?? Kompletna bzdura! Masz na to dowody?"
Ludzie młodzi lubią czytać o rówieśnikach, a dorośli przez to również przechodzili, mają nastoletnie dzieci czytające to i chcą być obeznani w temacie. Jeżeli Ty tego nie dostrzegasz, to już nie moja wina.

"wysilić??"
I właśnie dlatego, że się nie wysiliłeś, nie zrozumiałeś i nie polubiłeś. Czy to nie takie oczywiste? I to, że chistoria wypłynęła niedawno, wcale nie znaczy że jest do kitu. Kod Leonarda Da Vinci też od jest od niedawna, a również jest bestsellerem.

""OD ZAWSZE" to cieszy się niesłabnącą popularnścią np. Hobbit lub też własnie Opowieści z Narni "
A czy to nie są właśnie książki PRZYGODWE?

"Nie wiem jaką masz wiedze na temat innych opowieści fantastycznych oraz ich adaptacji .. "
Na temat Władcy Pierścieni mam wiedzę dość dużą, bo jedna z moich przyjaciółek jest prawdziwą pasjonatką Tolkiena. I dzięki niej, mimo że nie przepadam, jestem dość obeznana w temacie.

"Komercyjna kanapka została podana ludziom nie znających prawdziwej podstawy fantastyki i połknięta przez ogół z wielkim smakiem .. I tak dalej będzie kręcić się ta przygoda z komercyjna fantastyką :) .. "
Skoro komercha jest be, to dlaczego twierdzisz, że "Opowieści z Narnii" są dobre? Przecież teraz od groma gadżetów w tym, chociażby w płatkach śniadaniowych.

użytkownik usunięty
Tonka

Uważaj, bo autor tematu zaraz wyleci z komentarzem, jaką to komerchą i beznadzieją jest "Kod...".

Dorośli to chyba się nie powinni w ogóle przyznawać do tego, ze byli dzieckiem. Niech lepiej mówią, ze się urodzili już duzi (niczym jak Atena), nie znają czegoś takiego jak dzieciństwo, bo dzieci leca tylko na rzeczy lekkie, łatwe i przyjemne. :|

ocenił(a) film na 1
Tonka

Pierwszy argument jest bezspzrecznie wzięty z powietrza .. nadal nie jesteś przekonywująca
wysilić - zrozumiałem HP po 1 przeczytaniu .. a jesli ty musialas go czytac niewiadomo ile razy to juz nie moj problem
tolkien przygodowy ??!! toż to old schoolowa fantastyka jest
kod leonarda davinci to film z innej polki i ni jak sie ma do tego tematu wiec nie tutaj jego miejsce
Opowieści z narni zostały pokazane na dużym ekranie dopiero teraz .. co prawda kiedys byl serial oparty na tejze ksiazce ale to nie byla komercja .. a HP ledwo co powstal a juz zbijaja na nim kase .. przemysl to zanim podasz kolejny bzdurne wytlumaczenie .. platki sniadaniowe itd. typowa reklama filmu .. ale czyzbys zauwazyla jakies gry pt. opowiesci z narnii, albo figorki etc. ? nic takiego nie powstalo gdyz film jest swierzy ..
Przemyśl młoda i pomyśl ..

Mantiss

e nie zeby cos ale jest gra "opowiesci z narni"... www.narnia.com (- tam jest info

ocenił(a) film na 7
Mantiss

Z tego co wiem to Rowling początkowo książki pisała tylko dla swoich dzieci, więc chyba nie zbijala na nich zybt duzo kasy... no chyba że dzieci jej płaciły za to że im czytała :)
Władca Pierścieni tuż po wydaniu też się nieźle sprzdawał i pewnie dla tego Tolkien pisał go dla kasy? czy to że coś się dobrze sprzedaje tzn. że tylko dla tego powstało?
a w ogóle fantastyka nie kończy się na Harrym, Władcy czy też Narnii! znasz jakies inne książki z tego gatunku? ja lubię te i znam je dosyć dobrze, ale nie uważam się za znawcę fantasy

ocenił(a) film na 10
Mantiss

Widzimy właśnie TO czego TY nieDOSTRZEGASZ
Pozdrawiam :)

Alma_2

Masz rację Kroniki Narnii są o wiele wiele lepsze.Harry Potter to dla mnie tylko maszynka do zarabiania pieniędzy czerpiąca inspirację z klasycznych bajek i opowieści.Swietnie trafiona w czasy kiedy to Peterowi Jacksonowi udało się pszybliżyć ludziom fantasy lecz niestety w zbyt popowym stylu...

użytkownik usunięty
Draven_81

Dlaczego wszystko, co opiera się na czymś popularnym, tak jak filmy O Harrym na podstawie popularnych książek Rowling, ludzie uważają za totalną komerchę? To, ze jest coś popularne, tworzone są gry komputerowe, można kupic nielziczone ilości gadżetów, to od razu jest złe!

:x

ocenił(a) film na 1

Komercja albo zabija .. albo czyni coś większym niż jest naprawde ;) ..

Mantiss

święte słowa!!Nie mam nic do książek o Harrym Potterze.Dobrze jest że autorka daje dzieciakom bohatera z którym mogą się utożsamiać i razem z nim dorastać.Niemniej jednak cała oprawa medialna(wspomniane gry,filmy i gadżety)Jest tylko wyciąganiem pieniędzy od dzieciaków,klapką na oczy!Dzieciaki przestają się interesować innymi bajkami(dużo lepszymi swoją drogą) i przestaje mieć to już taki mistyczny charakter...staje się zwykłym MacDonaldsem.

ocenił(a) film na 8
Mantiss

masz racje, wiele rzeczy tzn. chodzi mi glownie o muzyke czasami filmy a juz naprawde bardzo rzadko ksiazki kiedy juz sie stana tzw. produktem masowym przez wiele osob postrzegane sa jako cos nie warte (dla czepiajacych sie nie jestem pewna czy pisze sie to razem czy osobno) uwagi ale nie rozumie czemu forma towjego pytania jest jakby zarzutem (przynajniej ja to tak zrozumialam) w strone ludzi dla ktorych te ksiazki i filmy sa tak samo kultowe jak dla niektorych ksiazki tolkiena moim zdaniem poprostu ich obrazasz spoko mozesz wyrazic tu swoja opinie masz do tego prawo wystarczylo napisac nie lubie tego i tyle mi sie tam podoba i co mam 22 lata i z wielka przyjemnoscia przeczytalam jak narazie wszstkie wydane czesci harrego czy w tym wieku mam sie czuc jak dorosla osoba ktorej nie wypada czytac lub ogladac bajek? przyjemnie czasami wrocic do slodkich czasow dziecinstwa

olkaem

No widzisz)Ja mam 24 lata i też lubię bajki ale takie w stylu Hobbita czy właśnie Kronik Narnii.A co do Pottera to chodzi o to że poza całą tą masą popową to nie jest to produkt tak wybitny i specjalnie porównałem go do Mc Donaldsa.Takie mam zdanie na ten temat.

ocenił(a) film na 8
Draven_81

chodzilo mi glownie o to ze nie lubie strasznie kiedy inni tak jak to np zrobil autor tego tematu w tak obrazliwy sposob pokazuja to ze czegos nie lubia nie trawia wedlug niego ludziom mlodym tak do lat 15-18 mozna jeszcze wybaczyc to ze sa hp zafascynowaniu bo to wkoncu jeszcze dzieci ale jak ktos starszy mogl sie wogole czyms takim zinteresowac a jeszcze to przeczytac a pozniej na dodatek obejrzec toz to skandal dzieci w skorze doroslych ja osobiscie poczulam sie urazona

ocenił(a) film na 8
olkaem

aha a fenomenu hp chyba nie potrafie wytlumaczyc poprostu potrafil sie spodobac moze wlasnie dlatego ze jest tak prosto napisany co niektorzy biora za jego wade ale dla dzieci to nie ma wiekszego znaczenia pozniej musze przyznac ze jest coraz lepiej i nawet te 1000 stron nie przeraza mnie osobiscie nawet wiecej i nie tylko harego by nie przerazilo wazne zeby bylo ciekawie i wazne zeby mi sie spodobalo

użytkownik usunięty
olkaem

Ale niektórzy nie znają takeigo pojęcia jak "akceptacja" i "tolerancja".

Każdy ma swoje "dziwactwa". Tylko że nie każdy potrafi sie do tego przyznać.

Mantiss

Film to je po prostu Baja...
Bardzo luzna baja, na pewno nie jest to jakieś twórcze dzieło, tylko zwykła ekranizacja ksiązki.
Filmik do nabijania kabzy. Ale jednego nie mozna mu odmówić.
Klimatu...

... chociaz uwazam ze Bracia Grimm, mimo ze tez mają super klimat, to biją Portiera na głowę

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Toosexyforyou

Damn right, Toosexyfor you! Mnie także "Bracia..." podobali się ZNACZNIE bardziej!!

ocenił(a) film na 10
radex78

A tematów o filmie jest już bardzo dużo... Tam się wypowiadamy na tematy: film był taki, siaki, owaki, a tu jest dyskusja głównie na temat książki, a nie filmu.

ocenił(a) film na 1
Tonka

Jeśli ktoś poczuł się urażony to widocznie nie zna on swojej wartości ;) droga pani .. Co do HP .. czy tego nie toleruje .. sądzę że jakbym tego nie tolerował to nie przeczytałbym żadnej książki i nie oglądną żadnej części filmu o HP .. Ja poprostu chcę podyskutować z fanami co motywuje ich do pisania takich bzdur typu" Hp RLZZZ .. najlepszy film jaki powstał itp. " .. nie lubie ślepoty i głupoty :)

ocenił(a) film na 1
Mantiss

PS: Wogole przepraszam niektorych ze nie odpisuje na czas ale wiecie .. sprawy zycia codziennego .. obiecuje ze jak bede mial czas odpisze ;)

ocenił(a) film na 8
Mantiss

nie wiem czy poprostu tak piszesz czy jest to zamierzona ale nadl twierdze ze twoje posty przynajmniej tu sa obrazliwe uwazasz ze jesli dla kogos film jest najlepszym filmem jaki obejrzal to musi ten ktos byc od razu glupi i slepy i jesli go to urazi to nie zna swojej wartosci? a jesli jeszcze sie ze swoim zdaniem ujawnia na filmwebie to wypisuja bzdury ciekawy tok myslenia przedstawiasz

ocenił(a) film na 1
olkaem

Oczywiście, ze tak .. bo jak takie coś może być najlepszym filmem .. zastanow sie .. co ten film poza ta otoczka mistyczna soba reprezentuje? .. nie ma zadnego przekazu, moralu, nic z niego nie wynosimy .. po obejrzeniu super filmu wyciagamy jakies wnioski, a HP niczego nas nie uczy .. ukazuje on tylko przygody bandy dzieciakow .. zeby one byly jeszcze jakos super ambitne to ok .. ale nie sa, jest to zwykla bajeczka napisana pod wymagania dzisiejszych czasow aby byla chodliwym towarem .. trzeba byc slepym albo glupim aby tego nie zauwazac i dac sie nabrac na wybitnosc tych produkcji .. wiele ludzi tutaj juz pisalo o mega komercyjnosci tego dziela i non stop ten watek sie przewija .. ale slepota fanow pottera jak widac jest wieczna ;) ..

ocenił(a) film na 8
Mantiss

skoro tak myslisz to niech ci bedzie bronisz swojego zdania nie zmieniasz go i chwala ci za to ale chyba nie sadzisz ze po tym co napisales ktokolwiek zmieni swoje ja np swojego nie zmienie masz sporo racji w tym co napisales to prawda ze jest to pozycja super ambitna a jesli chodzi o wyciaganie wnioskow z filmow pozytywnych czy negatywnych (chociaz ty chyba zadnego nie wyciagnoles? to jest tylko pytanie a nie ironia) to zalezy od soby ktora dany film oglada ja ten film nie zaliczam do najlepszych ale tez do najgorszych go zaliczyc nie moge a nawet moge powiedziec ze jest wyzej niz sredni czemu bo mnie nie nudzi inaczej ani nie przeczytalabym do konca ksiazek ani nie czekala na film z teraz z niecierpliwoscia czekam na nastepna czesc pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Mantiss

Każdy ma swoje zdanie, nawet najdziwniejsze i to TRZEBA uszanować. Ja szanuję Twoje, bo wiem że Harry nie każdemu musi się podobać. Ale Ty poszanowania nie masz za grosz, a tolerancja widocznie Ciebie nie dotyczy. Powtarzam: skoro Ty nie wyciągnąłeś z tej książki nic szczególnego, to nie znaczy że każdy musi taki być i że książka nic w sobie nie ma. Ja jestem w stanie dużo z niej zastosować w normalnym życiu (i żeby nie było, to wcale nie chodzi mi tu o Wingardium Lewiosa :P ). Możesz pisać że Ciebie nie zaciekawiła, że niczego się z niej nie nauczyłeś, ale nie obrażaj innych za to, że mają odmienne gusta, poglądy i czynią inaczej niż Ty.

Ja widocznie wolę być ślepa i głucha, ale szczęśliwa, że mogę oglądać wg. mnie jeden z najlepszych filmów jaki kiedykolwiek widziałam, aniżeli przjrzeć na oczy i dojrzeć, że ten cudowny okres, kiedy wreszczie mam to, czego oczekuję był tylko pięknym snem.

ocenił(a) film na 1
Tonka

Zatem żyjcie z waszą racją śmiertelnicy ;) .. ja swojej nie odpuszcze i będę jej bronił za każdym razem jak ktos zechce mnie przekonać, że HP jest wybitny ;) .. Co do zadanego przezemnie pytania nikt mi nie dał konkretnej odpowiedzi .. czyli wnioskuje z tego że HP nie jest niczym wybitnym .. Ot taka se bajeczka .. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Mantiss

Nikt ni próbuje Cię przekonać do zmiany zdania, ale przedstawia argumenty w obronie swoich poglądów. A jeśli uwarzasz, że moja odpowiedź jest niewystarczająca, to co mam jeszcze napisać?! Opisałam Ci fenomen Harry'ego jak najlepiej potrafię, a jeśli potrzebujesz całej książki na ten temat to odsyłam do Empików i księgarni internetowych.
Jeśli dręczy Cię jeszcze coś innego, to proszę, pytaj. Z chęcią odpowiem. Takie coś pomaga potem przy pisaniu rozprawki. :)

użytkownik usunięty
Mantiss

Nikt cię tu nie przekonuje na siłę. My prezentujemy swoje argumenty, a ty swoje.

"Niech mi ktoś wytłumaczy co jest w tym filmie takiego ciekawego oprócz czarnej magii i fantastyki??" - coś jednak jest, takie trudnoe do uchwycenia. ;) Myślisz, że skoro ktoś nie udzieli ci konkretnej odpowiedzi, to uważasz, ze wszyscy jesteśmy zaslepinie wg ciebie komercyjną papką i tyle. Czy ty na wszystko potrafisz zwięźle i konkretnie odpowiedzieć?

ocenił(a) film na 8
Mantiss

pozwole sobie zacytowac ciebie samego
"Jednym z moich wielu hobby jest oglądanie filmów ..
A jeśli już o nich mowa to nie zamykam się w jakiś wybranych gatunkach, a to co czyni według mnie film dobrym jest poprostu to "coś" które każdy postrzega inaczej według swojego gustu ;) .."
czy trzeba dodawac cos wiecej?

ocenił(a) film na 1
olkaem

Z tym ze ja to "coś" potrafie zawsze sprecyzować .. Zawsze (no chyba, że jest to czeski film .. ale przyczyny są wiadome) .. a nikt nie potrafi mi przedstawic nawet najmniejszej definicji tego czegos co was przyciaga .. tonka gimnazjalistka cos tam probowala przycynic (nieudolnie ale licza sie checi ;) ), ale teraz wiekszosc tych mlodych tak ma .. pozatym tonka po empikach to sobie sama lataj z kolezankami, mnie to nie bawi :] .. dalej .. Analysis - nie odpowiada sie pytaniem na pytanie .. zadalem pytanie i oczekuje odpowiedzi .. a jak nie potrafisz jej udzielic to poprostu nie wypowiadaj sie (kolejna dojrzewajaca) .. Fajnie by bylo jakby sie wkońcu wypowiedzial ktos starszy .. kto wie co oglada i dlaczego .. czekam dalej

ocenił(a) film na 8
Mantiss

poprostu tobie sie ani ksiazka ani film nie spodobaly a ztego co wywnioskowalam z poprzednich twoich postow to przeczytles i obejrzales HP a teraz co mnie przyciaga do harrego p.? historia ktora jak dla mnie jest opowiedziana ciekawie to prawda ze dosc prosto ale jednak ciekawie klimat ktory i ksiazka i film posiada a poza tym przyjemnie czyta i oglada sie o swiecie pelnym magii czarow wiem dla ciebie jest to dziecinne naiwne i niezbyt ambitne ale ludziom to sie podoba i mi rowniez pamietam rowniez ze takie rzeczy juz byly ale dla mnie jednak jest to cos nowego i swierzego no i jeszcze ciekawosc co bedzie dalej w nastepnej czesci bo inaczej czyta sie ksiazke ktora jeszcze nie jest skonczona a jesli chodzi o wszystkie te gadzety na ktorych zbija sie kase i to wcale nie mala to ludzie starsi na to sie raczej nie lapia a dzieci jak to dzieci chca miec wszytsko co jest z tym zwiazane kazde dziecko tak ma kiedy ja bylam napewno bym nie pogardzila gdyby mi rodzice kupili jakas maskotke smurfa czy pszczolki maji tyle ze wtedy jeszcze takie rzeczy byly malo spotykane przynajmniej u mnie w miescie najlepsza rzecz zrobil lucas ktory teraz na tych wszytskich gadzetach z gwiezdnych wojen zbija zajebista kase tego sie w tych czasach nie uniknie mi to nie przeszkadza

ocenił(a) film na 1
olkaem

Skąd możesz wiedzieć, że dla mnie jest to naiwne i dziecinne co ? ;) .. Poprostu twierdze ze magia i czary sa podane w zbyt dzieciecy sposob .. powiedzialbym nawet ze wyuzdany ze wzgledu na niektore watki w niej .. klimat hmm .. moze klimat to HP ma ale w porownaniu do wielkich dziel fantasy w harrym jest to bieda .. na szczescie zaczyna sie powoli ekranizowac inne ksiazki fantasy takie jak wlasnie narnia .. fajnie ze tak robia bo moze dzieki temu pokaza ludziom prawdziwe basnie, dziela wybitne a nie takie jakies twory .. moze dzieki temu spoleczenstwo polskie zmadrzeje .. wogole czytalem posty i zauwazylem tam takie zdanie "HP cieszy se najwieksza popularnoscia w polsce" WSTYD! .. dla normalnych ludzi ze maja takich rodakow zachwycajacym sie byle czym .. nie sadzisz?

użytkownik usunięty
Mantiss

oczekujesz doroslej odpowiedzi na swoja prowokacje (jednak tytul pierwszego postu jest obrazliwy).
jezeli chcesz powaznie porozmawiac sam zacznij sie tak zachowywac, poniewaz wiele osob ominie ten temat uznajac ze kolejna osoba wylewa swoje frustracje na forum i nie warto nawet zagladac.

użytkownik usunięty
Mantiss

"Analysis - nie odpowiada sie pytaniem na pytanie .. zadalem pytanie i oczekuje odpowiedzi .. a jak nie potrafisz jej udzielic to poprostu nie wypowiadaj sie (kolejna dojrzewajaca) .." O_o Znalazł się dorosły...

"Fajnie by bylo jakby sie wkońcu wypowiedzial ktos starszy .. kto wie co oglada i dlaczego .." O_o

Chesz konkretnej wypowiedzi? Filmy HP oglądam dlatego, ze przecyztałm (i to nie raz) książki Rowling. Podoba mi się to, że jest przedstawionych 7 lat z życia Harry'ego, rok po roku. Obserwujemy jak się zmienia on i inni. I podoba mi się to, że pomimo magii i bycia czarodziejami Harry, Ron i Hermoina są normalni - w sumie to niczym się od nas nie różnią.
HP lubię równiez dlatego, ze pozwala się oderwac od rutyny i nudy.

użytkownik usunięty
Mantiss

bez obrazy ale masz chyba jakies kompleksy na punkcie Harry-ego.
po pierwsze - we Wladcy Pierscieni i Hobbicie jakos nie widzialem "gleboko zarysowanych charakterow". trylogia o tym ze dobro zwycieza i tyle.
poza tym - Wladca Pierscieni niby nie byl komercyjny? przeciez mial jedna z najwiekszych kampanii reklamowych: sloiki z nutella, jakies chrupki, gry komputerowe (opowiesci z narnii zreszta tez). kazdy film jest komercyjny(no chyba ze wezmiemy pod uwage kino niezalezne ktore liczbe widzow ma raczej znikoma)

ocenił(a) film na 1

bez obrazy .. ale piszesz farmazony .. nie mam zadnych komplexow na punkcie tego czegos .. o WP nic nie wspominałem wiec po kiego grzyba dodajesz cos czego nie napisałem ?? .. opowiesci z narnia sa nowe, swierzutkie, nic dziwnego ze robia reklame ale z HP to sie ciagnie juz ktorys rok z rzedu! .. na następny raz zanim napiszesz te swoje wypociny przeczytaj uważnie posty poprzednie ..

użytkownik usunięty
Mantiss

Jejciu, każdy moze się pomylić.

"opowiesci z narnia sa nowe, swierzutkie, nic dziwnego ze robia reklame ale z HP to sie ciagnie juz ktorys rok z rzedu!" Boże, wydano sześć z siedmiu zapowiadanych części, do kótrych kręcą filmy. LOTR to wpradzie trzy części, ale też WIELKIe kamapnie reklamowe. A na jednym filmie z "Narnii" to sie chyba nie kończy, co?

użytkownik usunięty
Mantiss

wspomniales o tolkienie i wspomniales Hobbita, co prawda mozliwe ze rzeczywiscie zle zrozumialem kontekst ale nie oznacza to ze pisze bzdury. tymczasem twoje wypowiedzi nie sa konstruktywna dyskusja tylko opieraja sie na stanowisku: "jestem najmadrzejszy i wiem lepiej a reszta jest glupia, bo to czyta". obrazasz prawie kazdego kto sie wypowie. a wyjasnij dlaczego Opowiesci z Narnii to klasyka? natomiast HP to juz komercja? w ogole podaj Twoja definicje komercji.
chcesz widziec co jest takiego w HP?
magia, czyli prosty styl ksiazki + jej zrozumialosc + optymistyczne przeslanie + zupelnie inny swiat w ktorym kazdy (no prawie) chcialby sie znalezc, swiat dziecinstwa i swiat marzen.
i to jest sila tej ksiazki - ludzie po lekturze Przekroju, Rzeczpospolitej maja po prostu dosyc tego wszystkiego. a HP oferuje wlasnie zupelnie inny magiczny swiat w ktorym najwazniejsze sa wartosci moralne.

ocenił(a) film na 9
Mantiss

ciekawie sie czyta wypowiedz w stylu 'ja mam 15 lat i wcale sie nie wstydze, ze lubie H.P (nie chodzi tutaj o Hewllet Packarda)' Hmmm... Ja mam w takim razie 34 lata i tym badziej sie nie wstydam (a z czego to bylo?), ze jest to wspaniala seria ksiazek i filmow i zaliczam ja do moich ulubionych. Fenomen Harrego jest ciezki do sprecyzowania, podejzewam, ze tak jak sie ktos wypowiedzial w kazdym z nas tkwi troche z dziecka. W jednych wiecej w innych mniej. Ja zawsze mialem slabosc do basni i bajek w wieku mlodzienczym i do fantasy i s-f pozniej. Dlatego byc moze tak precyzyjnie skonstruowana opowiesc ciagnaca sie poprzez lata zyskuje grono zagorzalych wielbicieli. Poza tym bedac dzieckiem kino nie mialo takich mozliwosci technicznych jakie posiada teraz, a teraz ciekawie jest przeczytac na poczatku roku ksiazke po to aby po roku sprawdzic jakez to panowie realizatorzy poradzili sobie z tym materialem na wielkim ekranie :) Z harrym jest tak jak z owocami morza, albo sie je lubi albo nie, najsmutniejsze z ewiekszosc mowi ze nie cierpi owocow morza mimo, ze ich nie probowali (przepraszam za wtracenie kulinarne ale jest to widocznie efekt braku sniadania w dniu dzisiejszym) Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 8
sobanek

Ja uwielbiam HP... nie wiem czemu. Każdą książkę przeczytałem po 10 razy i znam na pamięć pierwsze 3 filmy ( Więzień mój ulubiony ). Może to jkest komercja ale to mi nie przeskadza.
Po za ttym - czy Władca pierścionków to nie komercja? To olbrzymia komercja.

ocenił(a) film na 1
sobanek

Wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że HP jest skierowany do ludzi z pewnymi słabościami .. lubiącym dany smak .. czyli jest to taki produkt ktory ma sie spzredawac wsrod wybranego grona ludzi .. innymi słowami jest to taka podaż na dany popyt tegoż produktu .. twoje wyjasnienie jest logiczne bo powiedzmy swoje juz wiesz .. ale wypowiedzi takich 15 latkow ktorzy goowno wiedza i jeszcze malo widzieli uwazam za totalnie nietrafione .. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedź

użytkownik usunięty
Mantiss

Przegiąłeś. powiesz moze jeszcze, ze ty masz doświadczenie nieczym sześćdziesięciolatek?

użytkownik usunięty
Mantiss

generalizujesz, od wielu 15-latkow moglbys sie wiele nauczyc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones