PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95746}

Harry Potter i Czara Ognia

Harry Potter and the Goblet of Fire
7,6 412 423
oceny
7,6 10 1 412423
7,0 32
oceny krytyków
Harry Potter i Czara Ognia
powrót do forum filmu Harry Potter i Czara Ognia

Niech mi ktoś wytłumaczy co jest w tym filmie takiego ciekawego oprócz czarnej magii i fantastyki?? Bo szczerze mówiąc ja sądze, że cała ta seria jest poprostu przeciętna .. podobnie jak i książka .. Jestem w stanie zrozumieć, że jest on lubiany przez dzieci i troche młodszą młodzierz - bo jest to taka bajeczka .. ale jak widze jak starsi się tym zachwycają stwierdzam, że muszą być oni chyba zbyt dziecinni skoro ich to bawi .. owszem lubie fantastyke ale jak patrzę na H. Pottera to jakoś nic poza dobrymi efektami specjalnymi (tymi wszystkimi stworami, ukazywaniem mistycznosci itd.) i jako takim klimatem nie zauważam .. Fabuła ujdzie ale za super genialną jej nie uwarzam .. a jak patrzę na ilosć fanówi ich wypowiedzi po których można stwierdzić, że jest to jakieś wielkie dzieło zastanawia mnie to i dziwi .. Reasumując jest to poprostu bajeczka o bahorach z rozdzkami (jak zobaczylem scene jak goowniarze wala na siebie fochy to omalo pawia nie puscilem) z dobrymi efektami specjalnymi i mega komercyjna oprawą .. Więc licze od was na jednoznaczna wypowiedz, która stwierdzi genialność tego filmu bo jakoś ja jej nie zauważam ...

PS: Z tego typu filmów wolałem np. opowieści z narnii .. a jak pewnie niektórzy wiedzą film ten ma równierz premiere wkrótce i sądzę, że pobije pottera na łeb na szyje ;) .. Pozdrawiam i czekam na wytłumaczenie fenomenu Harego :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Dorek_2

Dorek, czy ty w ogóle czytałeś HP?
Po za tym nie zamierzam się leczyć ;-)

ocenił(a) film na 10
Dorek_2

Popieram Gresora... Ta choroba jest chyba jedną z najlepszych jaką złapałam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Tonka

skoro należysz do grona tych fanatyków z kościoła tępiącego Harry'ego, to dziękuję bardzo.... :/ sam przecież napisałeś: "(...)czarna magia i fantastyka" Czy ty, człowieku, wogóle wiesz, co to jest czarna magia?? benedykt XVI nie lubi pottera, a ja mam to gdzieś. :/ to niby dlaczego za czasów Jana Pawła II HP był akceptowany?? i to nie tylko przez kościół, ale i papieża!!! a bo benedykt został sobie papieżem i od razu afera o byle gówno :/

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Dorek_2

Chłopie, naucz się lepiej kultury. O_o "Nara pozdro" :P

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mantiss

nie no, nie wierzę... Potter was czegoś uczy?? ideologia w nim zawarta przydaje wam się w życiu codziennymym?? Uważacie że ma głębię?? No ludzie, przecież to się nie mieści w głowie! To najzwyklejsza książka, nie pismo filozoficzne. Może i widać w nim trochę udawanej głębi ale dla mnie jest maksymalnie płytka. Bo książkę,a i owszem - czyta się w pożądku i jest nawet wciągająca jako tako, ale bez przesady. Produkcja faktycznie dla dzieciarni, a wpółczesne dzieci zbyt wrażlwości nie mają więc na naprawdę głębokie książki nie zwracają uwagi. A charaktery masakrycznie schematyczne, to fakt. A co do komercji to chciałam zauważyć, że zanim Władca został nakręcony nie było jej prawie wcale, natomiast harry Potter jeszcze jako książka stał się "inspiracją" dla kubków długopisów i figurek...

ocenił(a) film na 8
Greeba

Eli - po prostu się ztobą nie zgadzam.
Te książki mają głębię. To nie taka bzdurna bajeczka dla dzieci. Odwaga, przyjaźń, miłość - tego nas uczy. Nie jest taka " ugrzecznona " jak inne pozycje dla dzieci. Pokazuje, czym jest zło w fizycznej, czystej postaci jak i w abstrakcji.
Korupcja, biurokracja, ambicja, żądza władzy - piąty tom to pokazuje.
I bardzo realistyczne charaktery. Dumbledor nie jest takim " mędrcem, który ocali świet ". Tylko jako stary, zmęczony człowiek. Jest inny od Gandalfa ( to moje zdanie ).
Po prostu każdy ma swoje zdanie, co ważnego należy przekazać w książkach. I każdy ma swoje zdanie na temat czy wartośći zostały przekazane.

Gregory_4

Na początek - przestańcie zaczynaći kończyć każdą wypowiedź od: "każdy może mieć swoje zdanie" -to już chyba wszyscy wiemy. A odwagi, przyjaźni i miłości uczy nas praktyczne każda ksiązka fantastyczna przygodowa itp. I jest wiele książek które robią to w bardziej umiejętny sposób niż HP. Ogólnie o to chodzi w literaturze przygodowej. Ta ksiązka jest całkowicie przeciętna - tylko zrobiona pod gusta wspólczesnej młodziezy. Dumbleador? Z jednej strony ukazuje się jako stary, zmęzony człowiek, a z drugiej i tak wszystkimi steruje i nikomu nie zwierza się ze swoich planów i konsekwentnie je realizuje przekonany że są słuszne. Popełnia błędy ale niestety sięna nich nie uczy, bo daklej konsekwentnie nikogo nie pyta o radę,a ci ślepo za nim idą. cóż... nie skończyło się to najlepiej. W poszukiwaniu odwagi, przyjaźni i miłości odsyłam do prawdziwych baśni. A jeśli chodzi o naprawdę realistyczne charaktery to polecam z całego serca Pratchetta ( ale to już całkowicie mój prywatny książkowy gust).

ocenił(a) film na 10
Greeba

Tylko że kiedy wyszedł Władca, to mało kto miał kasę na drukowane długopisy, a ludzie zamiast figurek pchali się po proszek do prania w sklepach. Logiczne, że popytu to by wcale nie miało. Ale czasy się zmieniają, więc i na całe serie gier strategicznych i figurek ludzie kasę znajdą.

ocenił(a) film na 1
Tonka

Ciekawe czy sama na to wszystko zarobisz :] ..

ocenił(a) film na 10
Mantiss

A masz co do tego wątpliwości? I zacznijmy od tego, że na tego typu gadżety pieniędzy bym nie marnowała.... Wolałabym kupić sobie kolejną papugę, klatkę lub książkę. :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
InsanE_RabbiT

"na boga tonka ma 15 lat"

I jak czytam takie coś, to krew mnie zalewa. Czy Wy wszyscy macie jakieś stereotypy "przyczepione" do każdego rocznika? Czy to, że mam 15 lat musi już świadczyć o moim charakterze, osobowości i czy wszysczy 15-latkowie muszą być wrzucani do jednego worka?

Jeśli tak, to gratuluję poglądu na świat i dziesiejszą (nie zawsze spaczoną) młodzież. Tak przy okazji, to o tym też poniekąd mówi Harry Potter. :]

Przepraszam za offtop, ale widząc takie wypowiedzi, trudno oprzeć się pięknie klawiszy na kalwiaturze.

ocenił(a) film na 8
Greeba







"A co do komercji to chciałam zauważyć, że zanim Władca został nakręcony nie było jej prawie wcale, natomiast harry Potter jeszcze jako książka stał się "inspiracją" dla kubków długopisów i figurek..."-

KAMERCJA!!!! TAK!!!! Właśnie to zjawisko zniechęca tak wiele ludzi do czytania HP! Kiedy ogląda się głupawe, dziecinne reklamy, a na wystawach widzi się kiczowate rekwizyty z podobizną Pottera, to trudno się temu dziwić. Mój kumpel od dawna nabijał się ze mnie że czytuję "to komercyjne gówno", czy jakoś tak to określał... Jednak udało mi się go przekonać, żeby jednak najpierw przczytał, a potem wygłaszał opinie...
I teraz inaczej śpiewa.. :]






Mantiss

opowieści z narnii .. też sa tak jakby dla dzieci i młodszej młodziezy :? na to samo wychodzi co z HP :P

wsumie to zalezy kto co lubi :) kazdy w koncu am inny gust

Pozdrawiam!!

ocenił(a) film na 8
Mantiss

do mantissa przytoczylam twoj cytat abys dal juz sobie spokoj troche l;udzi juz napisalo tu z jakiego powodu lubia harrego p. dla nich to wlasnie jest tym czyms co uczynilo ten film dobrym napisales rowniez ze to zalezy od kazdego jak to postrzega kazdy jest inny i posiada rozny gust to ze w harrym niczego pozytywnego nie widzisz nie oznacza ze druga osoba tez tego nie zauwazy

ocenił(a) film na 8
olkaem

Dajcie sobie spokój z tym tematem, bo inaczej będzie on jeszcze długo widniał na stronie tytułowej i psuł jej estetykę...

ocenił(a) film na 8
untitled

na początek pochwalę się, że także jestem piętnastolatką (w razie, gdyby było się czym chwalić)
jak mniej więcej 3/4 osób na tym forum jestem fanką Harry'ego, tzn. książek, bo o filmach nawet nie wspomnę, żeby nie wyrażać swojej pogardy. książka bardzo mi się podoba, a jedyne co mnie odpycha w niej to ta wszechobecna komercja, otoczka. oczywiście, książke traktuję jako rozrywkę, bo jak chcę poczytać coś ambitnego, to po prostu sięgam po ambitniejszą książkę. jestem zapaloną czytelniczką (co jest pewnie rzadkie u kinomanów, chociaż nie jestem pewna) i czytam właściwie wszystko co wpadnie mi w ręce, więc przeczytałam i harry'ego, tak jak wiele innych (narnię też już dawno przeczytałam i też należy do moich ulubionych)(aha, jak już jestem przy temacie to władca to moja prawie absolutnie ulubiona książka).
jakby chwilę pomyśleć, to by pewnie i jakieś przesłanie w potterach się znalazło, ale nie byłoby to nic, co nie pojawiłoby się w innych książkach.
u mnie harry znajduje się na półce książek "lekkich, łatwych i przyjemnych" po które sięgam zawsze ilekroć chcę się zrelaksować i nie zastanawiać głęboko nad sensem czytanego przeze mnie tekstu
pozdrawiam wszystkich fanów, wrogów oraz tych wyposrodkowanych, jak ja:)))))))
Margotka

ocenił(a) film na 1
Margotka

hahah .. rozśmieszacie mnie tylko .. lol .. ta dzieciarnia zwłaszcza .. popieram rabbita .. poprostu ma chlopak racje .. przyznajcie sie ze lubicie tasiemce brazylijskie i ich ekranowe odmiany takie jak HP ..

ocenił(a) film na 8
Mantiss

Nie lubię tasiemców.
A ja mam 14 lat. I czytam ambitne książki jak np. " Imię Róży ". Dla mnie HP też jest ambitny, ma głęboki sens. W każdej książce można coś takiego znaleźć.
I nie zarzucaj nam, że jesteśmy głupią dzieciarnią. Jak takl cię gorszymy, to po z nami rozmawiasz?

ocenił(a) film na 1
Gregory_4

ROTFL .. gorszymy? .. kolejny dowalił swoje "mondre" glebokie przemyslenia xD ..

użytkownik usunięty
Mantiss

To, ze lubię HP nie nzaczy, ze lubię brazylijskie teleenowele. O_o
Co to za porównania? Naprawdę, już nie amsz czego wymyślić.

Mantiss

Głęboki sens?? gdzie ty tam widzisz głęboki sens? heh, może ta nieszczęsna odwaga, przyjaźń i miłość? Przecież chyba każy doskonale wie że to cnoty i trzeba je mieć o to jest dobre itp. Wybacz, ale KAŻDY to wie. Ciekawe w jaki sposób ta ksiązka zmieniła twój światopogląd i jakoś wpłynęła na teoją postawę....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Gregory_4

Aha, jeszcze Eli. Ja widzę głeboki sens, ty nie. Każdy chce co innego zobaczyć. I każdy co innego widzi.

Gregory_4

yś... wy cały czas mówicie "każdy ma inny gust, każdy ma inne zdanie", no dobrze - ma, ale naprawdę byłabym wdzięczna gdyby ktoś raczył opisać mi tą waszą głębię. może mnie oświeci i odtąd stanę sięgłęboką wyznawczynią Harrego Pottera... Napiszcie co w nim widzicie, zamiast pisać, żę każdy widzi coś innego!

ocenił(a) film na 8
Greeba

nikt co nie kaze nie zmusza ani nie namawia abys byla wyznawczynia harrego p. tylko zastanawia mnie jedno czyw szystko co sie czyta lub oglada musi ambitne glebokie musi zawierac tresci edukacyjne? czy to ze podoba mi sie ksiazka i ekranizcja harrego p. to zbrodnia czy przez to cofne sie w rozwoju czy we wszystkim mam szukac glebi dla mnie wazne jest to ze mnie nie zanudza i lubie do tego wracac

ocenił(a) film na 8
olkaem

Opiszę tą głębię, ale chwilowo nie mam czasu. Później.

użytkownik usunięty
Greeba

Ja napisałam za co lubię... radzę czytać uważniej.

ocenił(a) film na 1
Gregory_4

hahahahah .. kolejny inteligent .. nie pisz takich bzdur bo juz mi one bokiem wychodza .. focha na mnie walnij potterowe dziecko, tak jak te niedorozwoje z filmu co prezentuja niby glebokie wartosci .. "ty jestes.. taki i owaki" to dzieci w przedszkolu mowia .. ja tez swoja opinie kulturalnie do wyrazalem az do czasu jak jakis szczyl zacza mnie pouczac .. no bez takich ... gimbusy wiecie co jest warte wasze zdanie i ta cala wasza glebia ;) .. dlatego prosilem o wypowiedz kogos starszego i jak juz takie padaly to cos w nich bylo, a nie w tych infantylnych wypocinach dojrzewajacych analysisow itp. uzytkownikow .. "obrazic potera za wszelka cene, taki ty jestes" ohoho nie poplacz sie tam dziecko .. najlepiej to idz sie poskarz mamusi ..

ocenił(a) film na 1
Mantiss

Eli - oni nic w nim nie widza .. poprostu to jest to dzieło na ich głebie intelektualną l i tylko tyle sa w stanie pojac .. taki mcdonalds .. jedza cos bo dobrze smakuje a naprawde jest G... warte ;) ..

ocenił(a) film na 10
Mantiss

I tu się z Tobą zgodzę: McDonald to jedno wielkie świństwo! I niestety, ale dużo ludzi to lubi. :(

ocenił(a) film na 10
Mantiss

Gdyby był zgłaszany każdy post, to Ty już dawno nie miałbyś tu nic do napisania. Słabości pokazuje ten, kto nie potrafi znaleźć innego stwierdzenia od "Potterowe debile".

Ogółem ta dyskusja traci sens. Na początku było kulturalnie, miło, argumentalnie. Teraz to chaos, wyzwiska i czepianie się wszystkiego po kolei.

I tak nawiasem mówiąc nie dziwię się, że ktoś zgłosił post Rabbita, za to ciekawe, dlaczego nikt Twoich: "...przez użytkowników treści nie mogą być wulgarne, OBRAŹLIWE czy też naruszać zasady współżycia społecznego...".

ocenił(a) film na 1
Tonka

to zes sie popisala teraz popisala dziewczynko .. poprostu powiedz ze to sa same pussy's i wala focha bo ktos mowi prawde :D .. fochusne dzieci bo ktoz obraza ich mistrza pottera lol

ocenił(a) film na 1
Mantiss

aha .. tonka .. te swoje madrosci gimbusa zostaw dla siebie .. bo takich farmazonow nie lubie sluchac .. "jakby blokowali posty to ty bys juz dawno nie mial tu nic do napisania" Looool .. nie rozszmieszaj mnie dziewczynko i wracaj karmic papugi .. co za czasy nastaly ??!! masakra

ocenił(a) film na 10
Mantiss

To powiedz mi, gdzie jest prawda w Twoich postach? (nota bene - pisanych miernym poziomem...)

ocenił(a) film na 1
Tonka

ahahahah .. no no ale przycinilas .. pisze jezykiem zrozumialym dla kazdego aby potterowe dzieci wiedzialy co ja do nich rozmawiam :] .. kuamsz mala ? .. inaczej mowiac moj utylitarny stosunek do waszej ezoterycznej sytuacji jest bardzo uzasadniony .. co takiego bylo ?? .. otoz to ze HP nie niosie ze saba zadnych glebakich przeslan .. jest banalny .. komercyjnoscia to on wprost zniewala .. pisanie o nim jak o najwiekszym dziele jest przejawem czystej glupoty .. cos jeszcze ?

ocenił(a) film na 1
Mantiss

btw. jak mialem nazwac kogos kto blokuje post ?? moze lepiej by brzmialo tchorze co ?? .. tak czy siak jestescie żałosni :)

Mantiss

popieram!...dla mnie Harry Potter to BicMac ...no ale mnóstwo ludzi jada w McDonaldsie choć tamtejsze jedzenie nie ma żadnych wartości odżywczych...(metafora taka:-))

ocenił(a) film na 1
Draven_81

darven uwazaj .. zaraz poblokuja nasze posty hahahaha .. wiesz obrazamy ich .. ;)

Mantiss

heh...Muszą zrozumieć że my nie bojkotujemy ich bożyszcza tylko staramy się udowodnić że jest to tylko kolejna maszynka do robienia pieniędzy która nic tak naprawdę nowego ani "super fajnego" nie wnosi ani do świata filmu ani książki.

Draven_81

No ale ciężko jest dyskutować z dzieciakami po 14 lat które nic innego w więkrzości nie czytały (to nie do wszystkich) i mają ogólnie małę pojęcie o dobrych filmach i książkach.Mają klapki na oczach i nie przyjmują krytyki.

ocenił(a) film na 1
Draven_81

za to mają najwięcej do powiedzenia .. jakby wszystkie rozumy pozjadały .. ;) .. ta od papug rlzz .. dziewczynka o mega inteligencji na forum!!

Mantiss

Echhhh no trudno...każdy kiedyś miał 14 lat i swoich idoli.Nasze posty i tak nic nie dadzą.Co miałem do dodania na ten temat to już napisałem a dyskutować wolę o jakichś lepszych filmach...narazie..a wy dzieciaki miejcie swoich idoli (pozytywnych najlepiej) ale nie skupiajcie się tak fanatycznie na jednej postaci tylko dla tego że wg niektórych z was Harry Potter to "niezłe ciacho" poszerzcie trochę swoje horyzonty.

ocenił(a) film na 10
Mantiss

W takim razie od mojej strony dyskusja zamknięta... Życzę powodzenia i pozytywnego, tolerancyjnego nastawienia do świata w przyszłości. A przyda Ci się.

Pozdrawiam, Papug.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones